Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do panujących warunków nie są w stanie uchronić Cię przed ryzykownymi manewrami innych uczestników ruchu drogowego. Aby czuć się pewnie w każdej sytuacji, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie samochodu o dodatkową polisę AC. Co warto wiedzieć o nieobowiązkowym ubezpieczeniu? Sprawdź nasze rady i przygotuj się na każdą ewentualność!

Ubezpieczenie samochodu AC na wszelki wypadek

AC, czyli autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne chroniące mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek działania czynników zewnętrznych, sił natury i aktów wandalizmu. Miałeś nieprzyjemne „spotkanie” z dzikim zwierzęciem na nieoświetlonej drodze? A może nieznany sprawca porysował karoserię w samochodzie stojącym przed blokiem? Bez obaw – mając wykupione AC, możesz liczyć na rekompensatę!

Na ubezpieczenie samochodu w rozszerzonym wariancie najczęściej decydują się osoby spędzające dużo czasu w trasie, właściciele kosztownych i niegarażowanych wozów. Co ważne, w ramach AC chroniony jest  przeważnie cały pojazd, włącznie z jego wyposażeniem, a nierzadko również bagażem. Podobnie jak w przypadku OC, umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Po tym czasie możesz przedłużyć polisę, skorzystać z usług innego towarzystwa lub zrezygnować z dodatkowej ochrony.

Ile kosztuje polisa?

Jednoznacznie określenie wysokości składki za ubezpieczenie AC nie jest możliwe. Na poniesione koszty wpływa wiele czynników, począwszy od zakresu ochrony, poprzez parametry techniczne pojazdu, na wieku i miejscu zamieszkania kierowcy kończąc. Największej za AC zapłacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy.

 

Author

Comments are closed.