Biel to bez wątpienia ponadczasowa propozycja, która sprawdza się podczas aranżowania każdego wnętrza. Kolor biały może być barwą dominującą, jak również uzupełnieniem i kontrastem dla innej barwy. Jak wykorzystać biel i kiedy sprawdza się ona najlepiej?

Biel w aranżacjach nowoczesnych

Nie ma wątpliwości, że biel sprawdza się najlepiej jako kolor wiodący w aranżacjach nowoczesnych. Najchętniej jest ona wykorzystywana w kuchniach, gdzie jasny kolor nie tylko prezentuje się świetnie, ale też gdzie może on wspomóc optyczne powiększenie przestrzeni. Jasne fronty kuchenne będą idealnym uzupełnieniem zarówno dla klasycznych wnętrz, jak i aneksów kuchennych. Biel może być również łączona w równym stopniu z innymi kolorami – jednym z najmodniejszych rozwiązań tego sezonu jest biel łączona z kolorem kawy z mlekiem lub też biel z kolorem mięty.

Biel w sypialniach

Biel doskonale sprawdza się jako kolor do sypialni. Białe meble wydobędą z pomieszczenia elegancję i urok. Biel możemy zestawić z kolorem beżu i kremu, by uzyskać doskonałe tło dla aranżacji boho. Biel to także dobry pomysł na zaaranżowanie pokoju nastolatka – białe meble dla nastolatków znaleźć można bez trudu. Najczęściej projektanci proponują rozbudowane kolekcje meblowe, w których znaleźć można przede wszystkim wygodne łóżko, szafy, komody, ale też regały, biurka, półka, szafki nocne. Decydując się na sypialnię w bieli, warto postawić na mocne akcenty kolorystyczne, by przestrzeń nie wydała się mdła. W sypialniach można wykorzystać elementy rattanowe, dekoracje ścienne (np. ramki z interesującymi grafikami). Pamiętajmy też, że sypialnia dla nastolatków pełni kilka funkcji: to zarówno pomieszczenie do spania, ale też przestrzeń do nauki i rozrywki. Konieczne jest zagwarantowanie dobrego oświetlenia.

 

 

Author

Comments are closed.