Pakowanie się na wakacje bywa trudne. Lista rzeczy niezbędnych bywa bardzo długa. Należy jednak pamiętać, żeby nie zapomnieć o tych najbardziej oczywistych. W przypadku wyjazdu do ciepłych krajów taką niezbędną rzeczą jest strój kąpielowy, a często nawet kilka różnych fasonów. Wszystko zależy od długości pobytu i tego, w jaki sposób planuje się wypoczywać. Jakie kroje strojów kąpielowych najlepiej pasują do różnych rodzajów sylwetek? Czy najnowsze trendy sugerują stroje kąpielowe jednoczęściowe czy dwuczęściowe? W zależności od długości wyjazdu lepiej zabrać jeden czy kilka strojów kąpielowych? Co innego spakować do walizki, gdy planuje się spędzać dużo czasu nad basenem lub nad morzem?

Dlaczego strój kąpielowy powinien być dopasowany do sylwetki?

Nie ma bardziej odsłaniającego elementu garderoby niż stroje kąpielowe. Często nie tylko pokazują one mankamenty urody, ale ze względu na zły dobór fasonu jeszcze je podkreślają. Najlepszą opcją jest przymierzenie kilku, a niekiedy nawet kilkunastu różnych strojów. Bikini, które doskonale wygląda na wysokiej osobie, nie zawsze będzie leżeć idealnie na niższej. Warto również pamiętać o wsparciu dla biustu. Stroje kąpielowe powinny mieć tak samo dopasowywany rozmiar jak bielizna. Dlatego najlepszym miejscem na zakup jest salon z doradztwem brafitterki. Dzięki temu ma się pewność, że strój będzie dobrze dopasowany, zdrowy i wygodny.

Najnowsze trendy w krojach i kolorach strojów kąpielowych

Po raz pierwszy od wielu lat na wybiegach królują stroje kąpielowe jednoczęściowe. Nie wyparły one oczywiście całkowicie tych składających się z dwóch elementów, ale mają coraz więcej ciekawych krojów i wariantów. Stroje jednoczęściowe mają bogate zdobienia, falbanki i wycięcia. Dodatkową zaletą tego typu strojów jest to, że lepiej leżą i są bardziej komfortowe w czasie pływania czy nurkowania. Warto postawić na swoją wygodę i wybrać strój, który odpowiada aktualnym trendom w modzie.

Co jeszcze należy spakować do wakacyjnej walizki?

Zapakowane wakacyjnej walizki to nie jest łatwe zadanie. Często zapomina się o wielu rzeczach podczas gdy najprostszym rozwiązaniem jest stworzenie listy. Jeśli wybieramy się do kraju z kamienistymi plażami należy pamiętać o specjalnym obuwiu. Gdy planowane jest intensywne opalanie, krem z filtrem jest niezbędny, zwłaszcza że w przyhotelowych sklepach jest on bardzo drogi. Lista pozwoli nam na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Author

Comments are closed.