Codzienne gotowanie prowadzi d rutyny i nierzadko do szukania szybszych i prostszych rozwiązań, jak np. kupowanie gotowych posiłków. Musimy jednak wiedzieć, że dostępne w sklepach gotowe posiłki to produkty silnie przetworzone, a ich regularne spożywanie może odbić się nie tylko na naszej wadze, ale i zdrowiu.

Dlaczego zdrowa dieta jest tak ważna?

Odpowiednia dieta to podstawa dla naszego dobrego samopoczucia oraz zdrowia – przekonują dietetycy i lekarze. Aby nasze ciało funkcjonowało w sposób prawidłowy, konieczne jest dostarczanie mu witamin, mikroelementów oraz elementów budulcowych, takich jak białko. Wyłącznie zróżnicowana dieta jest w stanie zapewnić nam zdrowie. Co powinno znajdować się na naszych talerzach każdego dnia?

Podstawą zdrowego żywienia są bez wątpienia warzywa i owoce, które powinniśmy jeść w formie nieprzetworzonej. W ten sposób produkty te zachowują pełną moc witamin i są najbardziej wartościowe. Wybierając pieczywo stawiajmy na pieczywo z pełnego ziarna, które zawiera duże ilości naturalnego błonnika – pozwoli on na regulowanie metabolizmu. Kilka razy w tygodniu sięgajmy po nabiał i chude mięso, unikajmy przetworzonych tłuszczów, potraw kalorycznych oraz nadmiernego spożycia cukru. Stawiajmy na zdrowe przekąski i domowe słodycze.

Domowy obiad w pracy

Wartościowe posiłki to podstawa, aby móc cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Nie musimy rezygnować z dobrych dań w pracy – jeśli tylko pracodawca udostępnia nam kuchnię czy kantynę, możemy smaczne dania obiadowe przygotowywać w domu i brać je ze sobą do pracy. Jedną z prostszych i ciekawszych propozycji na wartościowy obiad jest risotto z pieczarkami. To szybkie danie nie tylko dostarczy cennych składników mineralnych, ale też zaspokoi głód. Dania na bazie ryżu to świetna alternatywa dla klasycznych dań obiadowych – w ten sposób możliwe jest uzupełnienie cennych mikroelementów oraz wypróbowanie nowych, nieznanych dotąd przepisów.

Author

Comments are closed.