Nieszczelność okien to poważny, ale i powszechny problem, z którym boryka się wielu Polaków, zarówno w mieszkaniach blokowych, jak i domach wolnostojących. Nieszczelności wynikają najczęściej z wad konstrukcyjnych okien lub też przestarzałych technologii zastosowanych w ich przypadku. Obecnie producenci proponują nam okno fix – czym jest i czym wyróżnia się na tle innych okien?

Czym jest okno fix?

Okno fix nie jest nową technologią – jest ono dostępne na polskim rynku od prawie dwóch dekad! Rozwiązanie to daje doskonałe rezultaty związane z utrzymywaniem ciepła wewnątrz pomieszczeń. Okno fix powstaje poprzez pełne zespawanie ramy okna, kolejno ramę taką rozpiera się, aby do jej wnętrza wstawić szyby. Kolejnym krokiem jest nałożenie kleju pomiędzy szyby i ramy, aby całość dobrze się złączyła – miejsce złączenia przykrywa się listwą, co jest gwarancją wysokiej estetyki okna. W przypadku okna fix szyby są klejone ze skrzydłem na całej długości – to proste rozwiązanie daje zaskakujące rezultaty i sprawia, że znacząco poprawia się termoizolacja w konkretnych pomieszczeniach. 

Okna chroniące przed nadmiarem hałasu

Żyjąc w centrum dużych miast często narzekamy na hałas – jest to wynik dużego natężenia ruchu ulicznego, ale również bliskości lotnisk, hałas pochodzący z mieszkań sąsiadów. Hałas dochodzący z zewnątrz możemy zmniejszyć przy pomocy odpowiednich okien – okna dźwiękoszczelne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Dzięki zastosowaniu okien tego typu możliwe jest znaczne zmniejszenie hałasu w naszych domach, nawet o kilkanaście decybeli. Okna dźwiękoszczelne nie są wiele droższe od klasycznych okien, dostępne są w różnych opcjach – dzięki takiej inwestycji zagwarantujemy sobie więcej spokoju w domu i będziemy mogli odpoczywać skuteczniej. 

Author

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap Prestrešenie terasy - doprajte si pohodlie Záhradný hliníkový nábytok