Zadaniem każdej osoby jeżdżącej konno jest dbanie nie tylko o swój komfort i bezpieczeństwo, ale również zdrowie i dobre samopoczucie konia. Aby ochronić zwierzę przed czynnikami zewnętrznymi mogącymi negatywnie wpływać na jego kondycję, należy zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria zaprojektowane z myślą o koniach. Jednym z elementów takiego „niezbędnika” jest derka polarowa. Jaką funkcję spełnia derka? Sprawdź!

Czym jest derka polarowa?

Derka polarowa jest niczym innym jak okryciem wierzchnim zakładanym na grzbiet i zad konia. Czasami derki okrywają również pierś oraz szyję. Oprócz derek polarowych, w sklepach z profesjonalnym sprzętem znajdziemy również modele ortalionowe oraz bawełniane.

Głównym zadaniem derki jest zapewnienie zwierzęciu odpowiedniego komfortu cieplnego, kiedy przebywa ono na zewnątrz oraz w stajni. Ciepła derka podszyta polarem doskonale izoluje od chłodu, zapewnia odpowiednią termoregulację, a dodatkowo chroni zwierzę przed owadami oraz zapobiega zabrudzeniu jasnej sierści. Ponadto, chłonne okrycie pomaga osuszyć zwierzę po intensywnym treningu. Wysokiej jakości derki wyposażone są w pasy krzyżowe znajdujące się pod brzuchem, paski pod ogon oraz klamry na klatce piersiowej. Dzięki nim derka nie spada i nie przesuwa się, kiedy zwierzę jest w ruchu.

Rodzaje derek

W profesjonalnych sklepach jeździeckich znajdziemy derki wykonane z różnorodnych materiałów i spełniające różne funkcje. Oprócz derek polarowych, wśród dostępnych modeli znaleźć możemy: derki padokowe/przeciwdeszczowe, padokowe z wypełnieniem, stajenne, osuszające, siatkowe chroniące przed insektami oraz magnetyczne o działaniu terapeutycznym.

 

 

Author

Comments are closed.

Exteriérové dekoračné vankúše https://xann.pl/sitemap Outlet