Blockchain designer mają ręce pełne roboty. Dlaczego? Ponieważ giełdy kryptowalut rozwijają się z zawrotną prędkością. Świadczą o tym chociażby cyfrowe waluty, których jest teraz naprawdę dużo. Warto sprawdzić czym jest tak naprawdę technologia blockchain i jaki ma wpływ na współczesną ekonomię.

Cyfrowa wersja zbiorowej księgi rachunkowej

Blockchain design postrzegany jest jako cyfrowa wersja zbiorowej księgi rachunkowej, która ma wszystko utrzymać “w ryzach”. Bez komputerów centralnych, czy też systemów zarządzających, których zadaniem byłaby weryfikacja transakcji. Pełna anonimowość, dzięki której działanie na popularnych giełdach kryptowalut jest zdecydowanie łatwiejsze. 

Z drugiej strony cyfrowe “księgi” blockchain są tak chronione, że osoby z zewnątrz nie mają do nich dostępu. Użytkowników na pewno zainteresuje to, że jeżeli będzie taka potrzeba, można zweryfikować całą historię transakcji, od początku istnienia danego konta.

Oszustwa i podrobienia

Blockchain product development, który możliwy jest m.in. dzięki takim firmom, jak 10Clouds, zapewnia użytkownikom ogrom możliwości, w tym chociażby lepszy poziom bezpieczeństwa. Nowoczesna technologia jest w stanie wykryć wszelkiego rodzaju oszustwa i podrobienia. Wszystkie transakcje, które zostały już zawarte, są nieodwracalne. Co za tym dalej idzie, próby wprowadzenia jakiejkolwiek transakcji, która nie została wcześniej zawarta, powodować będą m.in. blokadę jednego łańcucha, doprowadzając do zmian w następujących potem łańcuchach bloków. Współczesna kryptografia pozwala na takie możliwości, że można uważać blockchain za jeden z najlepiej zabezpieczonych. 

Przyszłościowy rozwój gospodarki

Czy to możliwe, że blockchain będzie miał wpływ na ekonomię? Tak, można to stwierdzić z całą pewnością. Technologia, która już od ponad dwunastu lat obecna jest na rynku, już pozostawiła małe, nieśmiałe ślady, dając nadzieję, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. W jaki sposób?

Pierwszym dowodem jest wiele start-upów, które rozwija swoją działalność na bazie kryptowalut. Jedną z takich firm (start-upem) jest chociażby Fin-Tech, cieszący się ogromną popularnością. 

Technologia blockchain doskonale sprawdza się także w energetyce, gdzie zaczęła stanowić ogromną pomoc, jeżeli chodzi o rozliczenie transakcji pomiędzy małymi producentami. Tutaj przykładem mogą być chociażby gospodarstwa domowe i ich odbiorcy energii, np. elektryczne samochody.

Jak więc widać, blockchain ma i będzie mieć wpływ na to, co dzieje się we współczesnej ekonomii. 

Author

Comments are closed.