Prace kaletnicze polegają na włożeniu w nie całego serca – tylko wtedy projekt będzie w 100% cieszył oko. Niestety bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów często trudno otrzymać tak piorunujący efekt swojego dzieła. Przykładem ciekawych dodatków, które potrafią zmienić wygląd skóry są farby. Oprócz tradycyjnej zmiany koloru i ochrony przed uszkodzeniami w stawce można znaleźć specjalistyczne farby do renowacji skóry naturalnej. Potrafią one przywrócić blask każdego skórzanego dzieła!

Farby do renowacji skóry naturalnej Fiebing’s

 

Z pewnością każda osoba, która uwielbia skórzane wyroby ma swoje stare ,,perełki”. Mowa tutaj o elementach galanteryjnych czy sentymentalnych przedmiotach wykonanych ze skóry. To materiał, który i tak wytrzymuje najdłużej z wszystkich jednak i on ma swoje limity. Po wielu latach użytkowania czasem skóra potrafi się zetrzeć czy pognieść co pogarsza wizualny efekt pracy kaletnika. Jednak w trakcie tego czasu właściciele przedmiotów z pewnością się do nich przywiązali i nie łatwo wyrzucić im je w kąt zapominając o całej sprawie. Wtedy farby do skóry o specjalnych właściwościach renowacyjnych mogą uratować cały produkt przywracając mu pierwotny wygląd!

Farby do renowacji skóry naturalnej Fiebing’s nadają się do znoszonych elementów skórzanych budujących paski, torebki, saszetki, kabury, pochwy i wiele innych… Zadaniem tego typu farby jest ukrycie wszystkich niedoskonałości poprzez wprowadzenie specjalnego pigmentu maskującego zawartego w farbach. Ma on bardzo dobre właściwości penetrujące – dzięki temu gdy zostanie wprowadzony z odpowiednim wyczuciem wejdzie w głąb skóry z łatwością. Wypełni ona wszystkie ubytki sprawiając, ze dany przedmiot znów będzie mógł być noszony z uśmiechem na twarzy. Wszystko po to, aby klient był w pełni zadowolony! Kaletnicy bardzo często renowują wyroby skórne z szacunku do tego cudownego i drogiego materiału.

O czym należy pamiętać nakładając farbę renowującą?

 

Nakładając farbę do renowacji skóry należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim jej przygotowaniu. Najlepiej cały przedmiot oddać do wprawionego kaletnika, który zna się na rzeczy. W przeciwnym razie można zniszczyć swój ulubiony przedmiot, ale i drogą farbę. Kaletnik używając specjalnych narzędzi odtłuści i oczyści powierzchnie skóry tak aby zagwarantować farbie możliwości penetracyjne. Warto dodać, że farba powinna być firmowa – wtedy gwarancja długich efektów będzie największa. Jedną z najlepszych jest wcześniej wspomniana marka Fiebing’s!

Zobacz: http://craft-point.com/k/chemia-do-skory/farby-do-skory/

Author

Comments are closed.