Remonty dróg przeprowadzane są nie tylko z powodu punktowego uszkodzenia jezdni. Remonty prowadzone są również kiedy konieczne jest zerwanie całego odcinka asfaltu czy też przebudowa węzła komunikacyjnego. Jak planowane są remonty? W jaki sposób organizowany jest ruch uliczny podczas remontów?

Remonty drogi – dlaczego są takie ważne?

Remonty dróg są niezwykle istotne z punktu widzenia komfortu jazdy, ale też bezpieczeństwa kierujących. Problemy takie jak dziury, koleiny czy osuwiska mogą być powodem utraty kontroli nad pojazdem lub też jego uszkodzenia. Remonty pozwalają na podnoszenie komfortu jazdy. Warto pamiętać, że remonty to nie tylko zmiana nawierzchni – to także rozbudowa istniejących węzłów komunikacyjnych. Remonty wymagają odpowiedniego planowania – drogowcy wykorzystują zwężenia, ale też ruch wahadłowy, regulowany światłami.

Znaki poziome i pionowe – jak są wykorzystywane

Podczas planowania remontu drogi niezwykle ważnym zagadnieniem jest informowanie użytkowników drogi o istniejących utrudnieniach. Takie znaki informacyjne powinny być ustawiane na kilkaset metrów przed faktycznym utrudnieniem, by kierujący mogli zmniejszyć prędkość samochodu i zorientować się w zaistniałych zmianach. Istotne są również znaki poziome, czyli przede wszystkim linie i strzałki malowane na powierzchni jezdni. By były one widoczne, wykorzystywany jest żółty kolor farby. Farbą zaznaczany jest tymczasowy przebieg drogi.

Podstawy drogowe pod znaki i ogrodzenia

Elementem bez którego trudno byłoby rozpocząć remont drogi są podstawy drogowe. Elementy te proponuje m.in. marka Nicrobase.de. Podstawy drogowe umożliwiają ustawianie znaków, słupków drogowych, ale też ogrodzeń czy barierek w dowolnym miejscu. Dzięki podstawom możliwe jest zabezpieczenie koncertów, ale też wyznaczanie przestrzeni wyłączone z ruchu. Podstawy tworzone są z PVC pochodzącego z recyklingu. Dzięki możliwości dania drugiego życia takim materiałom znacznie lepiej chronione jest środowisko naturalne. Podstawy wykonane z PVC nie są podatne na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, niskie czy wysokie temperatury.

Uniwersalne otwory montażowe sprawiają, że na podstawach możliwe jest montowanie dowolnych znaków, tablic. Podstawy drogowe posiadają budowę modułową. Oznacza to, że podstawy mogą być łączone ze sobą, dzięki czemu powstaje długa podstawa, odpowiednia do osadzania dużych tablic informacyjnych. Podstaw zabezpieczone są przed przypadkowym najechaniem, nie ma też potrzeby dociążania ich workami z piaskiem.

 

 

Author

Comments are closed.