Trądzik jest dolegliwością dotykającą ludzi w różnym wieku. Wyleczenie ropiejących, czerwonych zmian wymaga czasu, samozaparcia i cierpliwości. Niestety, od pokonania trądziku do cieszenia się piękną skórą jest jeszcze długa droga. Trądzik często pozostawia na skórze blizny, których nie sposób usunąć peelingami i zabiegami kosmetycznymi. Szansę na przywrócenie sobie pewności siebie dają nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące laser frakcyjny CO2. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Innowacyjna kuracja dermatologiczna – laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 w rękach doświadczonego lekarza jest potężną bronią w walce z wszelkiego rodzaju zmianami: bliznami różnego typu, nierównościami, rozstępami, zmarszczkami czy zwiotczeniem skóry. Krótki zabieg wykonywany w gabinecie lekarskim polega na miejscowym, kontrolowanym uszkadzaniu skóry wiązką laserową. Wokół niechcianej zmiany powstają mikrouszkodzenia, które aktywują naturalne procesy naprawcze i produkcję kolagenu. 

Warto mieć świadomość, że efekty kuracji nie są widoczne od razu po wyjściu z gabinetu. Zaczerwieniona, uszkodzona skóra będzie złuszczać się, odsłaniając nową, „naprawioną” warstwę. Po kilkutygodniowym okresie intensywnej regeneracji skóra staje się gładka, napięta i jednolita. Efektywność kuracji w dużej mierze zależy od  głębokości zmian i użytego przez specjalistę sprzętu.

Przeciwwskazania

Przeprowadzenie każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej powinno być poprzedzone wnikliwą konsultacją z lekarzem, który wykluczy występowanie przeciwwskazań. Z zabiegami frakcyjnymi powinny wstrzymać się między innymi kobiety będące w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na nowotwory, padaczkę, bielactwo i przyjmujące niektóre leki (na przykład retinoidy i antybiotyków o działaniu fotouczulającym).

Author

Comments are closed.

Prístrešky na terasy - ako vyhrať nekonečný boj s počasím  Hliníkové pergoly na terasu https://xann.pl/sitemap