Chcąc zaaranżować taras czy ogród w sposób nietuzinkowy i oryginalny warto szukać mebli, które nam to umożliwią. W szerokim wachlarzu ofert producentów znajdziemy leżaki do opalania. Leżanki ogrodowe tego typu są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych – klienci cenią sobie ich piękny wygląd i to, że gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie. 

Leżaki do opalania – jaki model wybrać?

Odpoczynek na świeżym powietrzu, blisko słońca to najlepszy i najprostszy sposób na podładowanie wewnętrznych akumulatorów – przekonują lekarze. Dzisiaj nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto czy poza granice kraju aby skorzystać z pięknej pogody. Pogodne lato w Polsce sprawia, że wystarczą meble ogrodowe i odrobina ogrodu czy tarasu, aby zaplanować wypoczynek na najwyższym poziomie. Leżaki do opalania tworzone są z trwałych materiałów – aluminiowe, stabilne stelaże zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, korozją i odkształcaniem. Zastosowanie aluminium pozwoli na znaczne zmniejszenie wagi mebla, co bezpośrednio przekłada się na łatwość jego przenoszenia z  miejsca na miejsce. 

Jak konstruowany są leżaki do opalania?

Poza aluminiowym stelażem leżaki do opalania posiadają wierzch wykonany z tworzyw syntetycznych. W zależności od modelu może być to elastyczna siatka, jak również włókno technorattanowe. Leżaki do opalania z technorattanu nadadzą przestrzeni wyjątkowej oprawy i będą cieszyć nasze oczy przez długie lata. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne czy ścieranie, nie chłonie on wilgoci, brudu. Leżaki do opalania posiadają regulowane zagłówki – oznacza to, że sami decydujemy o ich pozycji. Atutem są podłokietniki oraz modele z dodatkowymi kółkami. W okresie jesieni i zimy leżaki do opalania warto przykryć dedykowanym pokrowcem. 

Author

Comments are closed.