Jeszcze do niedawna dealerzy samochodowi notowali olbrzymie zyski. Atrakcyjne ceny samochodów i stabilna, dobra sytuacja gospodarcza napędzały zainteresowanie nowymi samochodami. Niestety, w ostatnim czasie liczba nowych pojazdów sprzedawanych w salonach spadła. Dlaczego Polacy (i nie tylko – tendencja dotyczy całej Europy) rezygnują z inwestycji w fabrycznie nowe wozy? Jakie są najtańsze nowe samochody dostępne na rynku? Sprawdź!

Dlaczego samochody drożeją?

W ubiegłym roku liczba rejestracji nowych samochodów w Unii Europejskiej spadła aż o 27%. Dlaczego? Załamanie na rynku ma swoją przyczynę przede wszystkim w kłopotach logistycznych w fabrykach związanych z pandemią koronawirusa. Producenci borykali się z brakiem komponentów i długimi przerwami w produkcji.  Ponadto, koniunkturze nie sprzyjało podwyższenie kursu euro oraz zmiany w przepisach. W całej UE obowiązują obecnie bardziej restrykcyjne  limity spalin i bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, przez co konieczne stało się dokonanie istotnych zmian konstrukcyjnych w samochodach. Zawirowania na rynku nie pozostały bez wpływu na ceny. W ubiegłym roku ceny nowych samochodów znacząco wzrosły (średnio o 10-20%), co przełożyło się na mniejsze zainteresowanie potencjalnych klientów.

Najtańsze nowe samochody – krótki przegląd modeli w najkorzystniejszych cenach

Chcesz kupić nowy samochód i zastanawiasz się, za jakie modele zapłacisz najmniej? Najtańsze nowe samochody w tym roku to Dacia Logan, Mitsubishi Space Star i Kia Picanto. Wśród crossoverów niską ceną wyróżniają się Dacia Duster i Kia Stonic, a wśród aut elektrycznych – modele Smart Fortwo, Volkswagen e-up! oraz Smart Forfour.

 

 

Author

Comments are closed.