Jak sprawić, aby codzienne gotowanie i smażenie było przyjemnością? Podstawą jest oczywiście znalezienie dobrej jakości garnków i patelni – dzisiaj pomogą one w zachowaniu smaku i aromatu przygotowywanych potraw. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? Czy nowoczesne garnki czymś nas zaskoczą?

Trwałe materiały i ciekawy design

Nie ma wątpliwości, że to, co zaskakuje najbardziej w przypadku nowoczesnych garnków i patelni to materiały. Garnki tworzone są z wysokiej klasy stali nierdzewnej 18/10 – jest to tworzywo zabezpieczone przed odkształcaniem, wnikaniem wilgoci, wysokimi temperaturami. W przypadku patelni producenci zastosowali specjalistyczne powłoki – zestawy patelni z powłokami posłużą nam do smażenia każdego typu jedzenia, również naleśników. W przypadku powłok ceramicznych ich głównym zadaniem jest umożliwienie smażenia na minimalnej ilości tłuszczu – dzięki temu znacząco zmniejszymy kaloryczność potraw, co przełoży się na nasze zdrowie. Powłoki zmniejszą również ryzyko przywierania potraw do dna patelni. Powłoki pełnią również role dekoracyjne – mogą one imitować naturalny kamień!

Elementy dodatkowe, które zaskoczą!

Nowoczesne garnki i patelnie wykorzystuje się wygodnie – wszystko za sprawą wykorzystanych materiałów i tworzyw. Uchwyty i rączki garnków i patelni tworzy się z materiałów antypoślizgowych – to szczególnie wygodne rozwiązanie w kuchni. Rączki są profilowane – dzięki temu łatwo będzie utrzymać je w dłoni. Ciekawym rozwiązaniem są także liczne dodatki: lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Topowi producenci zaproponują nam także garnki i patelnie z dyskami umieszczonymi w dnach – dyski sprawią, że możliwe stanie się równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz naczynia i szybsze przygotowanie potrawy. 

Author

Comments are closed.

Doplnky ku grilom Záhradný ratanový a teakovy nábytok https://xann.pl/sitemap