Jednym z ciekawszych sposobów na niebanalne urządzenie wnętrz jest wykorzystanie stylu industrialnego. Nowoczesne wzornictwo, minimalizm oraz trwałe materiały to najważniejsze cechy tego stylu. Czy styl loftowy sprawdzi się w mieszkaniach blokowych? Zdecydowanie tak! Podstawą są odpowiednie materiały i meble.

Czym odznacza się styl loftowy?

Stylu industrialnego nie da się pomylić z żadnym innym – odznacza się on stonowaną kolorystyką, ale również konkretnymi tworzywami, brakiem klasycznych dekoracji. Warto wiedzieć, że styl industrialny wzorowany jest na halach i fabrykach przemysłowych – króluje w nim przestrzeń, ale też duże przeszklenia, światło, stonowane kolory. Aranżując mieszkanie czy dom w tym stylu warto wykorzystać przede wszystkim metal, lite drewno, szkło, beton, imitację kamienia, cegły. Dobrym pomysłem będzie też odsłonięcie rurek instalacji, które świetnie wpisują się w industrialny klimat.

Jakie meble wybrać do mieszkań loftowych?

W mieszkaniach loftowych meble pełnią rolę zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną – mówią projektanci ze sklepu notodo.pl. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się przede wszystkim stoliki kawowe – są one wykorzystywane w salonach, pokojach dziennych, ale również w pokojach dzieci czy biurach. Stoliki takie posiadają metalowe stelaże, blaty wykonywane są z litego drewna. W przedpokojach doskonale sprawdzą się konsole – ten prosty mebel pozwoli na podniesienie estetyki przedpokoju. Dodatkowo zaoferuje on miejsce na odkładanie kluczy, koszyk na pocztę, wazon z kwiatami. W sypialniach wspaniale prezentować się będą stoliki nocne – prosta budowa stolika sprawia, że świetnie sprawdzi się on nie tylko w stylistyce industrialnej, ale też skandynawskiej czy minimalistycznej.

Author

Comments are closed.