Jeśli poszukujesz mało inwazyjnego i jednocześnie bardzo skutecznego zabiegu odmładzającego, powinnaś rozważyć zabieg laserowy. Na szczególną uwagę zasługuje laser pikosekundowy, który posługuje się ultrakrótkim impulsem, dzięki czemu w kontrolowany sposób stymuluje skórę do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Wyjaśniamy, na czym polega usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym.

Czym jest laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy, dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki, wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową liczoną w pikosekundach. Jest to krok dalej w niż laser nanosekundowy. Kontakt światła laserowego ze skórą jest najkrótszy z możliwych. Dzięki temu zabieg jest szybki, skuteczny, bezpieczny i niemal bezbolesny, a okres rekonwalescencji krótki. Inne lasery działają poprzez wywoływanie uszkodzeń termicznych. Laser pikosekundowy tworzy tzw. efekt fotoakustyczny, który rozbija niechciane pigmenty w skórze i eliminuje te cząsteczki z organizmu. Dodatkowo w mało inwazyjny sposób pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w laserowym odmładzaniu twarzy.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym?

Usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza medycyny estetycznej. Poprzedza go konsultacja ze specjalistą, podczas której należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Procedura jest mało bolesna, ale w przypadku większych obszarów czy zabiegu na okolicę oczu konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Lekarz powoli przesuwa głowicą lasera po skórze pacjenta, wykonując pojedyncze strzały. Na zakończenie na skórę nakładany jest krem o działaniu regenerującym i łagodzącym oraz filtr przeciwsłoneczny. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, utrzymujące się przez kilka godzin. Przez parę dni skóra może być lekko zaczerwieniona, później stopniowo staje się gładka, napięta i promienna.

Zalety laserowego odmładzania twarzy

Usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym to zabieg szybki i mało inwazyjny, a przede wszystkim skuteczny. Skóra staje się wyraźnie gładsza, odzyskuje jędrność i elastyczność. Zmarszczki zostają maksymalnie spłycone. Wielu pacjentów zauważa również poprawę owalu twarzy. Laser pikosekundowy umożliwia odmładzanie nawet tak delikatnych miejsc, jak okolice oczu czy ust.

Podczas zabiegu stymulowane są procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu rezultaty są bardzo naturalne. Pod wpływem działania lasera pikosekundowego organizm zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, co poprawia jędrność i napięcie skóry. Korzystne efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, jednak specjaliści zalecają serię około trzech sesji z użyciem lasera pikosekundowego. Zmarszczki stają się wyraźnie płytsze po około 2-4 tygodniach od laseroterapii. Efekty te pogłębiają się z zabiegu na zabieg. Odmładzanie laserowe warto wykonywać cyklicznie (np. raz do roku) dla podtrzymania młodzieńczego wyglądu skóry.

Usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej – dla wzmocnienia i uzupełnienia efektów, np. z mezoterapią kwasem hialuronowym. Dzięki terapii łączonej skóra twarz staje się gładsza, lepiej nawilżona i rozświetlona.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym odmładzaniu twarzy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Author

Comments are closed.