Dom i Wnętrze

Oryginalna, czarna kuchnia

Czarna kuchnia w polskich domach odnajduje się w świetny sposób. Można być pewnym tego, że dzięki takiej aranżacji, cała przestrzeń będzie się prezentować w efektywny sposób. Na co należy uważać, planując urządzenie kuchni w ciemnym kolorze?

Praktyczna, czarna kuchnia

Mówi się, że czarny to kolor niepraktyczny, ponieważ szybko widać na nim zabrudzenia. Prawda jest taka, że na każdym kolorze szybko widać zabrudzenia, więc tego aspektu nie należy brać pod uwagę, jeżeli planujemy urządzenie kuchni. Czerń prezentuje się dobrze zarówno w przypadku małych pomieszczeń, jak również w przypadku wielkich kuchni z wyspą. W przypadku mniejszych pomieszczeń, aneksów kuchennych lepiej zdecydować się na dobranie białych blatów (najlepiej lakierowanych), które fantastycznie pomogą rozświetlić całe pomieszczenie, a do tego nie będzie ono wyglądało tak przygnębiająco. Dobrym pomysłem są również przeszklone fronty górnych szafek kuchennych.

Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Nie zapominajmy o tym, że czarna kuchnia nie oznacza tego, iż zdecydujemy się tylko na jeden kolor. Bardzo modny jest duet z kolorem białym – chociaż niektórzy uważają, że jest on już nieco oklepany. Można za to decydować się na inne połączenia kolorystyczne, jak chociażby czarne meble na tle ścian w kolorze mocnego różu. Jest to na pewno dobre połączenie dla kobiet. Panowie będą dobrze czuć się w czarnej kuchni, gdzie będzie można również dodatki w kolorze grafitowym. Wśród innych propozycji znaleźć można złoto, srebro, a nawet kolor czerwony.