Dom i Wnętrze

Czy szafy na wymiar sprawdzą się w mieszkaniach?

Jeszcze do niedawna aranżacja mieszkań blokowych mogła sprawiać trudności. Dzisiaj projektanci i architekci podsuwają wiele interesujących propozycji i inspiracji, które pozwalają na niebanalne zaaranżowanie przestrzeni. Wśród chętnie wybieranych elementów wymienia się szafy na wymiar. Czy sprawdzą się one w mieszkaniach blokowych? Zdecydowanie tak!

Szafy na wymiar – poznaj ich atuty

Szafy na wymiar to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej. Szafy takie pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią oraz na wykorzystanie problematycznych wnęk. Szafy na wymiar tworzone są od początku do końca zgodnie z życzeniem klienta – jest to więc produkt niezwykle spersonalizowany i dopasowany do konkretnych potrzeb. Szafy na wymiar mogą być zabudowane aż po sufit – dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się dodatkowe metry kwadratowe, które mogą być wykorzystane do przechowywania, np. koców, kołder. Bardzo istotnym aspektem jest również fakt, że szafy na wymiar mogą być idealnie dopasowane do istniejącej już aranżacji. Jest to możliwe dzięki praktycznie nieograniczonemu wyborowi dekorów, kolorów, elementów dekoracyjnych (np. luster). Bez wątpienia dużym atutem szaf na zamówienie jest również możliwość samodzielnego określenia ilości półek, szuflad, ich rozmieszczenia. Taka szafa będzie idealnie dopasowana do konkretnych potrzeb danego użytkownika.

Jak tworzone są szafy na wymiar?

Pierwszym krokiem do stworzenia szafy na wymiar jest określenie miejsca, gdzie ma się ona znaleźć oraz dokładne wymierzenie jej rozmiarów. Kolejno, wraz z architektem, ustala się wygląd szafy od wewnątrz: ułożenie półek, regałów, szuflad, wnęk. To także etap, kiedy wybierane są akcesoria. Kolejno do pracy przystępują stolarze. Ostatni etap to montaż.